Průzkum spokojenosti zaměstnanců DITON: Rekordní účast a nové benefity

5. 6. 2024

Průzkum spokojenosti zaměstnancůChceme se podělit o výsledky a ukázat, jak jsme dopadli v letošním průzkumu spokojenosti. Letos jsme dosáhli rekordní účasti 73 %! To znamená, že naši zaměstnanci mají zájem podílet na zlepšení pracovního prostředí, podmínek a stejně tak jim není lhostejná budoucnost naší firmy.

Co vyplývá průzkumu spokojenosti?

  • Zaměstnanci jsou spokojení

Průzkum ukázal, že celková spokojenost zaměstnanců s prací v DITONu je vysoká. Z konkrétních odpovědí vyplynulo, že 79 % zaměstnanců hodnotí svoji práci jako „OK“, 11 % jako „skvělou“ a pouze 10 % se vyjádřilo negativně. Tento výsledek je v porovnání s jinými firmami v našem odvětví vynikající.

  • Práci v DITONu zpříjemňuje tým lidí 🩵

Zaměstnanci si nejvíce cení přátelského kolektivu, slušné pověsti firmy, různorodosti práce, spolupráce s ostatními, přístupu nadřízených a dobré náplně práce. Všechny tyto faktory udržují mezi personálem motivaci a dobrou pracovní atmosféru. Je moc fajn zjistit, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout.

  • Na některých oblastech musíme zapracovat

I když je celková spokojenost vysoká, vždy je co zlepšovat. Mezi hlavní oblasti, které zaměstnanci označili jako potřebu zlepšení, patří odměňování, pracovní prostředí a vybavení, sdílení informací a možnost rozvoje a vzdělávání. Na tyto oblasti se chceme zaměřit a postupně na nich zapracovat. Do jaké míry se nám to podaří, nám ukáže příští průzkum spokojenosti.

Jaké konkrétní kroky podnikneme k vylepšení

Na základě vašich podnětů jsme již začali pracovat na konkrétních zlepšeních. Například:

  • Nové sprchy v šatnách: Ve výrobním závodu Čeperka budeme provádět rekonstrukci sprch, aby se zlepšil průtok vody a celková funkčnost.
  • Rekonstrukce toalet: Plánujeme kompletní rekonstrukci toalet na halách, která zahrnuje výměnu veškerého vybavení, zajištění lepší hygieny a komfortu pro zaměstnance.
  • Odhlučnění a odprášení: Pracujeme na odhlučnění výrobních linek a účinnějším odtahu prachu, čímž se sníží zdravotní rizika a sluch našich zaměstnancům bude ve větším bezpečí.
  • Nové pracovní oblečení a obuv: Testujeme nové typy pracovního oblečení a obuvi, abychom zajistili pohodlí a bezpečnost našeho týmu.

Novinka – 25 dní volna!

Jednou z nejvýznamnějších změn, kterou jsme na základě průzkumu zavedli, je rozšíření „DITON volna“ z původních 3 dnů na 5 dní. Chceme, abyste měli více času na regeneraci, abyste si mohli užívat volný čas, trávit více času s rodinou a přáteli a celkově si odpočinout od práce. Dobře si uvědomujeme, že odpočatý zaměstnanec je spokojený a výkonný zaměstnanec.

Zpětná vazba i konstruktivní kritika nejsou klišé

Vysoká účast v průzkumu a k tomu téměř polovina odpovědí v neanonymním režimu, ukazuje vaši důvěru a ochotu podílet se na pozitivních změnách ve firmě DITON. Každý váš podnět je pro nás důležitý a pomáhá nám cíleně reagovat na konkrétní potřeby.

Děkujeme vám za vaši aktivní účast a zpětnou vazbu. Společně můžeme udělat DITON ještě více kvalitním místem pro práci. Moc si vás vážíme.