Technologie

Technologie CURDEP

Speciální vzhled povrchu s mírně reliéfním profilem a zvýrazněním kameniva nášlapné vrstvy vzniká aplikací unikátní výrobní technologie CURDEP, kterou společnost DITON s.r.o. prezentuje na plošné reliéfní dlažbě PREMIERE.

Výsledkem ojedinělé techniky opracování povrchu betonové dlaždice současně s impregnací do hloubky materiálu je hladký a lesklý povrch bez otřepů. Dokonalost zpracování je tak věrná, že je na první pohled takřka k nerozeznání od lesklých interiérových dlažeb. Na rozdíl od nich však nabízí výraznou přidanou hodnotu v podobě nesrovnatelně větší odolnosti z hlediska mechanického namáhání a zátěže. Dlažba je dobře omyvatelná, snadno se čistí a ošetřuje.

Vzhledově velmi atraktivní plošná reliéfní dlažba PREMIERE tak nabízí velikou příležitost k využití nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Najde uplatnění na pochozích plochách, na terasách, v prostoru zahradní kuchyně či místě posezení s krbem, ale i ve vinném sklípku, hospodářských prostorách či technických místnostech.

Technologie BOSS 5

Speciální technologie nanášení laků a jejich vytvrzování na povrchu betonových dlažeb, patří k revolučním technikám ošetření povrchu, které zajišťují maximální možnou ochranu betonových dlažeb. Tuto špičkovou technologii jsme ve společnosti DITON úspěšně zavedli do výroby a plně ji využíváme u výrobků, které umí ocenit především velmi nároční zákazníci.

Kompozitní látka speciálního složení se nanáší na povrch betonových dlažeb a vytvrzuje se pomocí záření a vysoké teploty. Povrchy ošetřené technologií BOSS 5 přinášejí hned celou řadu výhod a zvýšení užitných vlastností. Především chrání dlaždice proti mechanickému poškození při běžném užívání a chrání ji také proti vlivům vnějšího prostředí. Uživatele dokáže zbavit obav z nejčastějších nehod, jako jsou skvrny po vylití červeného vína, po zabarvení potravinami s obsahem přírodních barviv – nejčastěji hořčicí, kečupem, kávou nebo čajem.

Povrch dlaždic obecně je méně náchylný na ušpinění i při běžném provozu. Nečistoty z povrchu velmi snadno setřete či odstraníte hadrem, ostříkáním hadicí nebo vodou s kartáčem. Na ošetření stačí opravdu chvilka. O mimořádném přínosu této jedinečné technologie BOSS 5 se můžete přesvědčit i vy.

OCHRANOU BOSS 5 DOSAHUJEME U DLAŽEB TĚCHTO POZITIVNÍCH VLASTNOSTÍ:
– vysoká odolnost proti trvalému znečištění,
– snadnější očista běžného provozního ušpinění
– zabraňuje vyblednutí barvy
– vysoká ochrana proti povětrnostním vlivům
– zaručení odolnosti proti smyku/skluzu dle kyvadlové hodnoty
– výrazně snížení nasákavosti
– zabraňuje průniku kapalin a nečistot do betonu
– dokonalá ochrana proti růstu řas a mechů
Údržba a čištění výrobků s povrchovou úpravou BOSS 5 je velmi jednoduchá. Čištění se provádí standardními čisticími prostředky, jakou jsou košťata, vysokotlaké čističe, případně kartáčové čisticí automaty. Jakékoliv jednoduché znečištění betonových ploch od oleje, vína, kečupu atd. lze ihned po znečištění snadno odstranit vlhkým hadrem nebo kartáčem a vodou, kterými tuto nečistotu nebo vzniklou skvrnu setřete. Čím dříve tak učiníte, tím větší jistotu budete mít, že povrch zůstane čistý a beze skvrn.

Technologie DITON AQUASTOP PROTECT

Společnost DITON s.r.o. jako jediná používá k ošetření betonu impregnaci DITON AQUASTOP PROTECT (DAP), kterou sama vyvinula v roce 2011 a kterou dlouhodobě zkoušela. Ošetření impregnací AQUASTOP není pouze povrchové, ale je přímo obsažené v celé nášlapné vrstvě dlažby. Dlažba DITON vám proto bude sloužit dlouhé roky a při pravidelné běžné údržbě zůstane krásná dlouhá léta. Výrobky s aplikovanou hloubkovou impregnací AQUASTOP vykazují velmi malou přilnavost, takže se na nich příliš nedaří nečistotám, nanášeným běžným používáním. Prachové částice, pyl, stopy biologického materiálu v podobě hub, mechů či lišejníků mají minimální šanci na uchycení, a pokud k němu přece jen dojde, běžnou očistou se jich snadno zbavíte.

Technologie DITON EXCLUSIVE PROTECT

V oblasti technologií zušlechtění betonových výrobků hraje společnost DITON významnou úlohu na trhu. Patří mezi firmy, které do výroby zavádějí nejnovější technologie a aplikují i výsledky vlastního výzkumu. Jednou z dalších technologií, které uplatňuje ve výrobě dlažeb, je osvědčená ochrana DIT ON EXCLUSIVE
PROTECT (DEP). Tato povrchová ochrana sníží nasákavost, takže povrch není náchylný ke znečištění a velmi dobře se udržuje. Další jedinečnou výhodou je skutečnost, že před finálním nanesením povrchové ochrany DEP jsou výrobky nejprve ošetřeny hloubkovou ochranou DITON AQUASTOP PROTECT (DAP). Takovou dvojitou ochranu v současnosti nenabízí žádný jiný výrobce betonových prvků v České republice.

VÝHODY POVRCHOVÉ ÚPRAVY DEP:
– snadná údržba, dobře odstranitelné nečistoty z povrchu výrobků
– odpadá starost o ošetřování povrchu
– sametově hedvábný vzhled
– velmi snížená přilnavost nečistot k povrchu betonových výrobků
– povrchová ochrana je paropropustná, proto beton netrpí degradací při roztahování a smršťování v důsledku výkyvů teplot
– zvýraznění barevnosti povrchu a stabilita odstínu i při extrémních přírodních
podmínkách
– zvýšená odolnost povrchu vůči UV záření výrazně potlačuje příznaky stárnutí
– zlepšení užitných vlastností betonových výrobků
– zvýšená odolnost vůči působení vnějších vlivů okolního prostředí
– zvýšení životnosti při správném užití betonových výrobků
– přijatelná cena za tuto povrchovou úpravu
– minimální náklady na údržbu takto ošetřených povrchů

Technologie EKOAKTIV – SAMOČISTICÍ DLAŽBA

Společnost DITON s.r.o. vyrábí dlažbu, která dovede čistit sama sebe i své okolí. Hloubková úprava EKOAKTIV používá principu fotokatalýzy, kdy se působením světla vytvoří aktivní povrchová vrstva, která odpuzuje a rozkládá částice nečistot. Je to možné díky speciální přísadě založené na bázi oxidu titaničitého (TiO2). Oxid titaničitý má výjimečnou vlastnost absorbovat energii a vyznačuje se obzvláště vysokou fotokatalytickou aktivitou.

SAMOČISTÍCÍ EFEKT
Hloubková úprava, jež je obsažena v celé nášlapné vrstvě dlažby, naruší částice nečistot jako např. saze, výfukové plyny, mech, řasy pomocí slunečního záření. První déšť pak nečistoty jednoduše smyje.

PŘEDPOKLADY PRO SAMOČIŠTĚNÍ FOTOKATALÝZOU
– působení UV – záření (slunce)
– fotoaktivní TiO2 ve vrchní vrstvě
– přítomnost vody (déšť)
– přítomnost O2 (oxidační prostředek)
Pro tento efekt stačí normální denní světlo, přímé sluneční záření není bezpodmínečně nutné. Použitý oxid titaničitý je zdravotně nezávadný a je s povrchovou plochou pevně svázán. Při fotokatalýze vznikající produkty během rozkladu jsou neškodné a lehce vodou rozpustitelné. Jsou odstraněny dešťovou vodou stejně jako jiné nečistoty.