O nás

 

Firma DITON s.r.o. působí na trhu od roku 1999 a od svého založení se zabývá výrobou betonových výrobků pro venkovní architekturu. Za více než 20 let své existence se stala nejen lídrem v inovacích a uznávanou autoritou v oboru, ale především kvalitním a spolehlivým dodavatelem betonových výrobků v České republice, na Slovensku a v Rakousku.

Na podzim roku 2016 jsme se po akvizici společnosti Beton Brož stali největším výrobcem betonových výrobků v České republice a poslední roky jsme tak na trhu vystupovali společně jako skupina DITON – Beton Brož. Obě naše společnosti se však od 1. 3. 2020 spojily a tvoří už tak jen jeden subjekt, nesoucí název DITON s.r.o. Naším cílem bylo vytvoření silné a stabilní společnosti, která bude mít odpovídající postavení na českém i slovenském trhu. Jsme moc rádi, že se nám podařilo tento záměr zrealizovat a můžeme tak našim zákazníkům nabídnout největší výběr tvarů a barev betonových dlažeb, betonových plotů a ostatních výrobků pro venkovní architekturu.

Díky svým výrobním závodům v Čeperce u Pardubic, ve Stříteži u Jihlavy, v Otnicích u Brna, v Přerově a v Paskově u Ostravy spolehlivě zásobuje trh v České republice, na Slovensku a v Rakousku.

Vzorkovna výrobků v Otnicích u Brna

 

Firmu představujeme rovněž v krátkém videospotu, který jsme připravili k 20. výročí založení firmy:

 

Přehrát video můžete rovněž zde.

DITON s.r.o. je firma se 100% účastí českého kapitálu. Byla již osmkrát po dobu své existence oceněna jako „NEJLEPŠÍ VÝROBCE STAVEBNIN ROKU“. Tento titul jsme za značky DITON a BETON BROŽ získali v letech 2009, 2010, 2012, 2014, 2015, 2016 a 2020.

Dne 19. 2. 2016 bylo společnosti DITON s.r.o. umožněno jako prvnímu z řady výrobců betonových prvků v České republice používat prestižní označení „ČESKÁ KVALITA – OSVĚDČENO PRO STAVBU“, a to pro následující výrobky: „Betonové dlažební bloky“, „Betonové dlažební desky“, „Betonové obrubníky“, „Betonové tvárnice“. Získání značky ČESKÁ KVALITA – OSVĚDČENO PRO STAVBU je pro společnost DITON s.r.o. dalším milníkem v našem podnikání.

 

Používáme moderní technologie

Díky propracovanému systému řízení výroby a nejmodernějším technologiím vyrábíme velmi kvalitní betonovou dlažbu a ostatní betonové výrobky. Těžiště sortimentu leží v barevných a tvarově rozmanitých betonových dlažbách s různě opracovanými povrchy jako je vymývaný, otloukaný, tryskaný a reliéfní. Ve výrobním programu pamatujeme i na další betonové výrobky, zejména obrubníky, palisády, svahové tvárnice, plotové prvky se štípaným povrchem, dále ztracené bednění, zatravňovací tvárnice, zdicí materiály, kanalizační program a podobně. Velmi zdařilé je také provedení betonových prvků, dlažeb a plotů, které věrně imitují přirozený vzhled dřeva a kamene. V neposlední řadě se orientujeme na výrobu betonových prvků zahradní architektury a městských mobiliářů.

 

Udáváme trendy v ošetřování povrchu betonových výrobků

DITON s.r.o. dokáže neustále prodlužovat záruku na funkční vlastnosti dlažby, která je tak každým rokem odolnější vůči působení vnějších vlivů.

 

Technologie CURDEP

Revoluční novinkou v oblasti technologie zušlechtění betonových dlažebních prvků je technologie CURDEP (CRP). Jedná se o unikátní úpravu, kdy je povrch výrobku hladký a lesklý bez otřepů, vzhledově blížící se interiérovým dlažbám, avšak s odolností pro exteriér. Technologie vyniká zvýrazněním zrn kameniva nášlapné vrstvy, přičemž je zachován mírný reliéf povrchu dlažby. Díky impregnaci je dosaženo vyšší odolnosti vůči působení vnějších vlivů okolního prostředí.

Společnosti DITON se podařilo vytvořit velmi elegantní typ plošné reliéfní dlažby PREMIERE, která má obrovskou škálu využití jak v exteriéru, tak interiéru. Výrobek s tímto povrchem se bude dobře vyjímat nejen na terase nebo reprezentativním interiéru, ale své využití najde díky nízké nasákavosti a dobré omyvatelnosti v kterémkoliv sklepě, sklípku nebo garáži. I přes relativně hladký povrch nášlapné vrstvy výrobku je zaručena odolnost proti skluzu dle kyvadlové hodnoty.

 

Technologie BOSS 5

Společnost DITON nabízí svým zákazníkům tu nejvyšší možnou ochranu betonových dlažeb. Speciální technologie nanášení a vytvrzování laků na povrchu betonových dlažeb nabízí pouze naše společnost. Kompozitní látka se nanáší na povrch betonových dlažeb a vytvrzuje se pomocí záření a vysoké teploty. Ošetřené povrchy betonových dlažeb technologií BOSS 5 vám přináší celou řadu výhod a zvýšení užitných vlastností.

Technologie BOSS 5 nabízí vynikající ochranu betonových dlažeb proti vlivům vnějšího prostředí a chrání povrch betonové dlažby proti účinkům jejího užívání. Můžete zapomenout na skvrny, které na povrchu betonové dlažby zůstanou poté, co se vám na povrch betonové dlažby přilepila žvýkačka, vylilo červené víno či olej, spadl kečup, hořčice, atd. Povrch výrobků s BOSS 5 je méně náchylný k ušpinění. Nečistoty z povrchu výrobku velmi snadno setřete hadrem, nebo je odstraníte hadicí s vodou či kartáčem.

 

DITON AQUSTOP PROTECT (DAP)

Vyvinutí vlastní patentové technologie DITON AQUSTOP PROTECT (DAP), která zaručí vnitřní impregnaci a ochranu dlažby před vodou a jemným prachem, vedlo k prodloužení atraktivního vzhledu povrchu našich dlažebních bloků. Výrobky ošetřené hloubkovou impregnací DAP mají samočisticí povrch s minimální přilnavostí nečistot a je u nich velmi omezena nasákavost, tudíž výrobky jsou stále pěkně barevné (nezašpiněné). Ošetření není pouze povrchové, ale je přímo obsažené v celé nášlapné vrstvě. Pro naše zákazníky to znamená, že povrch výrobků je impregnován od začátku do konce své životnosti. Tím odpadá část starostí s ošetřováním dlažeb. Dlažba DITON vám bude sloužit dlouhé roky a zůstane pěkná bez velké námahy na údržbu. Výrobky na bázi DAP vykazují velmi malou přilnavost pro nečistoty způsobované běžným používáním (prach, houby, mechy, žvýkačky, přilnutý jemný prach atd.). Díky menší přilnavosti zůstává povrch dlouho neporušený a barvy syté, jako když si je zákazník vybíral.

 

DITON EXCLUSIVE PROTECT

V oblasti technologie zušlechtění betonových výrobků nabízí společnost DITON povrchovou úpravu DITON EXCLUSIVE PROTECT (DEP). Povrchová ochrana DEP zajistí, že je povrch betonových výrobků uzavřen, a je tedy nenasákavý, čímž se mimo jiné dosáhne i toho, že takto ošetřený povrch není náchylný ke znečištění a velmi dobře se udržuje. Další jedinečnou výhodou je fakt, že výrobky opatřené povrchovou úpravou DEP obsahují i hloubkovou ochranu AQUASTOP, čímž se nyní nemůže prezentovat žádný z jiných výrobců v ČR.

 

Technologie EKOAKTIV

Společnost DITON s.r.o. vyrábí dlažbu, která dovede čistit sama sebe i své okolí. Hloubková úprava EKOAKTIV používá principu fotokatalýzy, kdy se působením světla vytvoří aktivní povrchová vrstva, která odpuzuje a rozkládá částice nečistot. Je to možné díky speciální přísadě založené na bázi oxidu titaničitého (TiO2). Oxid titaničitý má výjimečnou vlastnost absorbovat energii a vyznačuje se obzvláště vysokou fotokatalytickou aktivitou. Společnost DITON je prvním českým výrobcem dlažeb s touto unikátní technologií. Pro tento efekt stačí normální denní světlo, dokonce ani přímé sluneční záření není bezpodmínečně nutné. Použitý oxid titaničitý je zdravotně nezávadný a je s povrchovou plochou pevně svázán. Při fotokatalýze vznikající produkty během rozkladu jsou neškodné a lehce vodou rozpustitelné. Jsou odstraněny dešťovou vodou stejně jako jiné usazeniny.

 

Orientujeme se na zákazníka

Naše společnost má jasný a jednoduchý cíl – uspokojit přání a požadavky zákazníků a nabídnout široký sortiment kvalitních výrobků a služeb. Snažíme se proto vyrábět a dodávat široký sortiment betonových výrobků včetně potřebných doplňků, a to jak pro koncové spotřebitele, velké realizační společnosti, střední i malé kladečské firmy, tak i pro rozsáhle developerské projekty. V tomto jsou pro nás velmi významnými partnery obchodní společnosti, prostřednictvím nichž můžeme cílové skupiny našich zákazníků oslovit.

 

Výstavní centra

Uvědomujeme si, jak důležité je vědět, co přesně zákazník kupuje, a jak důležité je vidět a případně si daný výrobek i „ohmatat“. Z těchto důvodů vznikly u všech výrobních závodů a u prodejních skladů takzvaná Výstavní centra. V těchto centrech se můžete inspirovat a detailně si prohlédnout výrobky společnosti. V pracovní době je přítomen také personál, který Vám pomůže s výběrem a případně zodpoví Vaše dotazy ohledně pokládky, či pomůže vypracovat návrh realizace okolí Vašeho domu.

 

Jsme inovativní

Po celou dobu našeho působení přicházíme na trh s novinkami, které svým jedinečným designem pomáhají dotvářet exteriéry našich domovů, měst a obcí – a nejinak je tomu i letos. Nenechejte si ujít jedinečnost nových barevných odstínů ALBIA, BAHIA, GRANIA a SABIA, inspirovaných přírodou, které jsme promítli do výroby dlažeb, plotů a dalších konstrukčních prvků. Na povrchu štípaného kamene nejlépe vyzní na zdi MURÁNO, mezi dlažbami nejlépe vynikne na reliéfním povrchu dlažby CARCASSONNE.

Jako novinku do sortimentu plotů jsme zařadili vzhledově velmi atraktivní plot VISO, který je především určen pro stavby moderního architektonického trendu. Hladký povrch plotu s elegantní fazetou zaujme na první pohled. K dispozici je dokonce hned v pěti barevných odstínech. Zdůrazňovat všechny novinky letošního roku zde ani nemůžeme, protože v sortimentu jich máme ještě přes stovku.

 

Orientace na kvalitu

Betonové výrobky společnosti DITON s.r.o. jsou vyráběny pod vysokým stupněm kontroly kvality a pod přísným dohledem našich odborníků. Každý vstupní materiál je pečlivě hlídán a je hodnocena jeho kvalita ve všech fázích výrobního procesu. Následná expedice výrobků na sklad a další pohyb spojený s jejich prodejem také podléhá přísným pravidlům. Díky výborně propracovanému systému kontroly kvality dokážeme bezpodmínečně plnit stanovené normy. Zákazníci se u našich výrobků mohou spolehnout na kvalitu srovnatelnou se zahraničními věhlasnými značkami, ale za přijatelné české ceny. Pokud však nastane situace, kdy náš zákazník není spokojen s výrobkem, který mu byl dodán, naší snahou je reagovat na tento podnět neprodleně a v co nejkratším možném termínu tuto situaci se zákazníkem vykomunikovat.

Za užitné vlastnosti výrobků ručíme 20 let! 

 

Profesionální přístup

Za dobu působení na českém trhu firma vyrobila obrovské množství stavebního materiálu a dodala stavebniny pro stovky významných zakázek. Mezi architektonicky nejzajímavější (nikoliv největší) zakázky považujeme například tyto stavby:

  • Výstavba zpevněných ploch logistického areálu Černá za Bory. Rozšíření logistického areálu Foxconn Logistics (dodávka 6 000 m2 dlažby).
  • Rekonstrukce Brněnského vlakového nádraží. Speciálně ošetřené dlažby povrchovou úpravou BOSS 5. Minimalizuje údržbu a úprava zajišťuje minimální nasákavost dlažby, takže je z ní možné odstranit oleje a další nečistoty bez zanechání stop.
  • Výstavba komplexu AFI Vokovice, velkoformátová tryskaná unikátní dlažba, která přispívá k dotvoření celkového architektonického díla. 
  • Dodávka atypických betonových prvků pro brněnskou hvězdárnu. Dodávka lavic, tryskaných schodů a dalších prvků dotvářející unikátní prostředí brněnské hvězdárny.
  • Výstavba zpevněných ploch HZS Slavkov u Brna. Kompletní dodávka zpevněných ploch, včetně obrubníků (více jak 1000 m2).
  • Výstavba chodníků a zpevněných ploch Lázně Bohdaneč – kompletní dodávka dlažeb v ploše 1000 m2 a dalšího příslušenství – obrubníky, prvky pro slepce.
  • Zpevněné plochy MOSS Logistic Hustopeče – významná stavba Jihomoravského kraje. Kompletní dodávka zpevněných ploch. Celkem se jedná o více jak 20000 m2.
  • Zpevněné plochy a chodníky areál letiště Brno – významné rozšíření chodníků a parkovacích ploch u mezinárodního letiště Brno. Celkem šlo o dodávku 5000 m2.
  • Dodávka odpadních košů pro České dráhy – 200 ks vymývaných betonových košů, určených pro nádražní prostory na moravských stanicích.
  • Ostrava – dlažby a atypické schodišťové bloky MODERN přírodní a antracit. DITON byl jediný výrobce schopen splnit všechny požadavky. Rozměr schodišťových bloků byl od 210 cm až po 380 cm.

Pomáháme 

Nedílnou součástí firemní kultury společnosti DITON s.r.o., je firemní filantropie, která bývá obvykle spojena s místem, ve kterém působíme a máme výrobní závody. Z těch nejvýznamnějších v sociální oblasti je to např. dárcovství pro oblastní charity, stacionáře, domovy důchodců, dětské domovy nebo základní školy. K dalším sponzorovaným oblastem také patří volnočasové, sportovní a kulturní aktivity. Věříme, že všechny důležité změny, které jsme v posledním období učinili, povedou ke zkvalitnění naší další spolupráce s Vámi.

Přestože je DITON ambiciózní průmyslová společnost, firemní kultura je založena na lidských hodnotách a dobrých mezilidských vztazích. Není tedy nic divného, že si manažeři uvědomují svůj podíl na společenské odpovědnosti.