České chaty snů: Rekonstrukce tradiční roubenky na Morávce

9. 5. 2023

V novém díle pořadu České chaty snů se hlavní aktéři vydali za doposud největší výzvou. Na samotě u lesa se nachází tradiční roubenka z roku 1883, která doslova toužila po rekonstrukci a modernizaci. Majitel objektu si přál vytvořit prostor pro pohodlné posezení s přáteli, ale také možnost přenocování. Jak se tedy architekti postavili této nejnáročnější a nejdražší proměně v historii pořadu?

Při rekonstrukci architekti zachovali příjemnou atmosféru roubenky s nádechem skanzenu. Na úpravu exteriéru stodoly využili ZDICÍ CIHLU HISTORY I v červené barvě.

zdící cihly HISTORY

Nestárnoucí klasika v podobě ZDICÍ CIHLY HISTORY

Náročná přestavba původní stodoly se spojila v harmonický celek, díky betonovému konstrukčnímu prvku, který dokonale napodobuje staré cihly. Navíc uměle ostařený povrch dodá na autenticitě. ZDICÍ CIHLA HISTORY najde uplatnění v lícovém nebo nechráněném neomítaném zdivu, kde její vzhled perfektně vynikne. Je možné ji využít pro nosné i nenosné svislé konstrukce, pro výstavbu stěn, příček a opěrných zdí. Skvěle zapadne do zahrad, parků a na veřejné prostory.

Betonová zdicí cihla je skvělou volbou pro výstavbu plotů, zdí, schodišťových struktur, zahradních kuchyní, stylových zákoutí, opěrných zídek, drobných přístaveb, obezdívek zahradních krbů či terasových zákoutí a vyzdívek pergol.

Betonová zdicí cihla má hned několik předností

Nejen, že je ZDICÍ CIHLA HISTORY velice hezká na pohled, ale je také praktická – nabízí vysokou pevnost, mrazuvzdornost a odolnost proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek, odolnost vůči obrusu a odolnost proti smyku/skluzu.

Nabízí také snadnou a rychlou pokládku, která nevyžaduje speciální technologie. Navíc, hned několik barevných variant a spousta možností kladení nabízí rozsáhlé možnosti. Vytvoříte tak na své zahradě umělecké dílo podle svých představ.

TIP: K zajištění delší životnosti, dosažení vyšších užitných vlastností, zvýraznění barevnosti a lepší údržby doporučujeme ošetřit betonové prvky ochranným (impregnačním/hydrofobizačním) nátěrem.

Podívejte se na video z proměny roubenky v Beskydech

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 12. 5. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou chaty v Kytíně.