Ekologická řešení pro váš exteriér: Dlažby propouštějící vodu

31. 5. 2023

Hledáte pro svou zahradu dlažbu, která propojuje udržitelnost, estetiku a funkčnost? Objevte inovativní řešení pro zachování vody v krajině, kdy velká spára mezi dlaždicemi umožní dokonalý odvod dešťové vody do podkladových vrstev i prorůstání pěstovaného travního porostu. Vegetační dlažby a zatravňovací tvárnice vytvářejí přirozený a harmonický vzhled, zatímco prorůstající travní porost dodává živost každému prostoru. A kromě toho přinášíme také inovativní dlažbu AQUA KOMBI, která představuje dokonalou symbiózu mezi praktičností a estetikou.

Skladebná dlažba KOMBI AQUA

Betonová dlažba KOMBI AQUABetonová dlažba KOMBI AQUA kombinuje klasickou skladebnou dlažbu a dlažbu vegetační. Skládá se ze tří různých velikostí kamenů s výraznými distančníky pro atraktivní a zároveň funkční povrch. Široké spáry usnadňují propustnost srážkové vody do podloží, zatímco substrát a travní semena vložená mezi kameny vytvoří zpevněnou zelenou plochu. 

Dlažba KOMBI AQUA je ohromujícím ekologickým řešením, které může zdobit jak soukromé zahrady, tak veřejné prostory. Je vhodná pro zpevněné plochy, jako jsou chodníky, terasy, okolí rodinných domů, pěší stezky, chodníky v zahradách apod. Lze ji také použít na místa s nízkým dopravním zatížením, např. nájezdy do garáží (občasný pojezd vozidel do 3,5 t).

 

 

Skladebná dlažba přináší hned několik výhod:

 • Vysokou pevnost vůči zátěži.
 • Perfektní mrazuvzdornost.
 • Vysokou odolnost vůči působení vody, opotřebení a škrábancům.
 • Protiskluzový povrch pro bezpečnou chůzi.
 • Dlouhou životnost.
 • Rychlou a snadnou instalaci a případnou možnost jednoduché opravy.

 

Vegetační dlažby pro vaše parkovací stání 

Vegetační dlažba VISOBuďte ekologičtí. Vegetační dlažební prvky jsou dokonalou kombinací estetiky a ekologie, přinášející radost nejen vašim očím, ale i planetě. Jsou praktickou reakcí na nutnost zachování vody v krajině. Vegetační dlažby můžete vybírat ve čtyřech odstínech a perfektně je tak sladit s exteriérem. 

 

Vegetační dlažba je skvělou volbou pro zpevněná travnatá parkoviště, pro stavby občanského vybavení, odpočívadla u silnic, rekreační a jiné druhy parkovišť. Využijete je také jako zpevněné přístupové komunikace k rodinným domům. Skvěle vypomůžou pro zpevnění zářezů a násypů svahů nebo pro vytvoření zelených pásů podél komunikací a mezi nimi.

Vegetační dlažby mají nespočet výhod. Jsou extrémně pevné, odolné proti mrazu, vodě a chemickým rozmrazovacím látkám. Nabízí odolnost vůči opotřebení a skluzu. Dlouhá životnost je dalším skvělým důvodem, proč si vegetační dlažbu pořídit. Pokládka je snadná a rychlá, a nepotřebujete k ní žádné speciální technologie. A pokud se někdy objeví poškození dlažební plochy, není to žádný problém, protože oprava je opravdu snadná.

To však není všechno! Plochu vydlážděnou vegetační dlažbou je možné zatravnit, což dodává možnost přírodního vzhledu. Tvarování dlažebních prvků navíc zajistí rychlejší odvodnění srážkové vody ze zadlážděné plochy.

Zatravňovací dlažba: Perfektní kompromis elegance a přírody

Zatravňovací dlažbaZatravňovací tvárnice jsou skvělou kombinací tradiční betonové dlažby a zatravněné plochy. Jsou dostupné ve třech různých velikostech a snadno je tak sladíte s exteriérem. Zatravňovací dlažbu využijete jako parkoviště pro osobní vozidla s omezenou dobu parkování, odpočívadla u silnic a rekreačních oblastí, příjezdové komunikace k domům či pro zpevnění svahů a vytvoření zelených pásů podél komunikací a mezi nimi.

 

 

 

Výhody zatravňovací dlažby:

 • Extrémní pevnost – můžete si být jisti, že tato dlažba vydrží i náročné podmínky.
 • Mrazuvzdornost a odolnost vůči vodě a chemikáliím. Snadno tak zapomenete na poškození způsobené nepříznivými povětrnostními podmínkami.
 • Odolnost vůči opotřebení – tato dlažba si zachová svou krásu i při častém používání.
 • Odolnost proti smyku a skluzu pro bezpečný pohyb.
 • Dlouhá životnost – investice na dlouhé roky.
 • Rychlá a jednoduchá instalace – nemusíte mít speciální technické dovednosti.
 • Snadná opravitelnost.
 • Možnost zatravnění – pomůže vám vytvořit zelený ráj přímo na dlažbě.
 • Vyrovnávání srážkové vody – dlaždice jsou navrženy tak, aby rychle odváděly vodu z dlážděného povrchu.

Nechte se okouzlit ekologickou betonovou dlažbou a vytvořte si jedinečný venkovní prostor, který bude vyzařovat eleganci a přirozenou harmonii.