České chaty snů: Proměna chaty v Mokrovratech

28. 3. 2023

Už jste viděli první díl nového pořadu České chaty snů? Epizoda přinesla fascinující proměnu chaty u lesa v Mokrovratech nedaleko Dobříše. Chatka byla postavená už v padesátých letech minulého století a leží na odlehlém místě, kde si rodina Tůmových jezdí odpočinout od civilizace. Nenajdete zde žádné připojení k elektrické síti, což nahrává ryze rekreačnímu využití bez dostupnosti aktuálních problémů.

Architekti a stavitelé se při rekonstrukci snažili zachovat modernistický duch chaty, využili původní materiály a barevnost a přenesli je nejen na fasádu a střešní krytinu, ale také na krásnou novou terasu a příchodový chodník z naší velkoformátové dlažby MONACO.

Betonová dlažba MONACO v akci

Pro dokonalý vzhled nového přístupového chodníku, chodníku kolem chaty a terasy byla zvolena velkoformátová dlažba MONACO v jemné bílé barvě s decentním reliéfem, která se pyšní svým majestátním dojmem. Tato stylová dlažba není jen jedinečná na pohled, ale také nabízí vysokou pevnost a odolnost proti obrusu, skluzu a působení vody. Oceníte také mrazuvzdornost a hranu nášlapné plochy opatřenou fazetou.

Dlažba MONACO nabízí nejen několik barevných variant, ale také různé velikosti, díky čemuž můžete vytvořit skutečně originální a moderní vzhled. Přesazená vazba a několik způsobů kladení umožňují vytvořit jedinečné umělecké dílo – dokonce i s jedinou velikostí dlaždice. Pokud vás ale láká ještě větší kreativita, kombinací dvou nebo tří formátů vytvoříte nevšední a zajímavé skladby. S dlažbou MONACO se meze fantazie nekladou.

TIP: Pro dlouhou životnost doporučujeme dodržovat základy pokládky velkoformátové dlažby na terasu:

  1. Podklad – štěrkodrť 0–63 mm, tl. 200 
  2. Ložná vrstva – kamenivo frakce 4–8 mm
  3. Dlažba MONACO

Podívejte se na video z proměny chodníku a terasy

Doplňky od DITONU zkrášlily exteriér chaty

Květináč LEA

Při proměně chaty v Mokrovratech jste mohli vidět také naše betonové doplňky. Květináč LEA perfektně dokreslil a barevně sladil exteriér chaty. Menší květináč pro výsadbu rostlin má hladký povrch a je mobilní, takže ho na zimu snadno přemístíte. Navíc tak můžete pěstovat rostliny i tam, kde by to normálně nešlo – například u vchodových dveří, na terase, na venkovním schodišti či kdekoliv jinde.

Na výběr máte dvě velikosti:

  1. Květináč LEA I. – 40 x 40 x 40 cm vhodný pro drobnější nenáročnou zeleň.
  2. Květináč LEA II. – 80 x 40 x 40, který připomíná truhlík a je vhodný i pro větší rostliny.
Stůl DIRECT

Velký stůl DIRECT

Velký stůl DIRECT umístěný na nové terase dotvořil útulné posezení pro celou rodinu. Jedná se o skvělé řešení pro exteriér, a to díky jeho pevnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Hladký povrch litého betonu zaujme hned na první pohled.

Stůl pořídíte samostatně, nebo jako součást sestavy mobiliáře DIRECT, která zahrnuje:

  1. Lavici
  2. Stůl
  3. Stojan na kolo
  4. Odpadkový koš + nádobu na odpadkový koš
  5. Kvádr + kostku

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 31. 3. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou.