Vytvořte na své zahradě útulné zákoutí s imitací štípaného kamene z řady MURÁNO

19. 4. 2023

Jak zútulnit exteriér svého domu nebo zahrady? Betonová dlažba a schodiště  

 • Vytvořte si na zahradě místo pro relax se systémem MURÁNO, který perfektně imituje přírodní štípaný kámen a vydrží řadu let.
 • Tvárnice MURÁNO v 9 barevných odstínech jsou skvělé jako plotové zdi a podezdívky. Využitelné jsou také na opěrné zdi řešící členité výškové rozdíly v terénu a podezdívky, okrasné zídky, oddělující vybrané partie v zahradě.
 • Palisády dokážou sladit celou zahradu a vytvořit tak místo plné harmonie.
 • Schodišťové bloky vyřeší převýšení svahu. 
 • Všechny produkty z řady MURÁNO doporučujeme kombinovat s dlažbou CARCASSONE, která dotáhne váš exteriér k dokonalosti. 

Chcete aby váš exteriér domu či chaty vypadal exkluzivně? S pomocí systému MURÁNO vytvoříte neuvěřitelně stylový a elegantní exteriér, který bude vypadat tak dokonale, že se na něj budou chodit dívat i sousedé. MURÁNO nabízí nejen okrasné zídky, palisády či schodišťové bloky, ale dá se perfektně kombinovat také s dalšími doplňky, se kterými získá vaše zahrada zcela nový vzhled.

Působivé vlastnosti systému MURÁNO

Představte si, jak impozantní bude vaše zahrada, když ji obklopí štípaný přírodní kámen z řady MURÁNO. Betonový systém MURÁNO disponuje precizním zpracováním, takže na první pohled nepoznáte, že se jedná o imitaci přírodního kamene. Se čtyřmi barevnými odstíny poskytuje skutečně pestrý výběr pro potřeby zahradní architektury.

Navíc má další skvělé vlastnosti:

 • Vysoká pevnost
 • Mrazuvzdornost
 • Dlouholetá životnost
 • Snadná a rychlá výstavba

Tvárnice se stanou dominantou vašeho exteriéru

Betonové schodiště MURÁNO Moderní zídky z tvárnic MURÁNO, které dokonale oddělí jednotlivé partie zahrady, vytvoří úchvatnou atmosféru. Tvárnice nejenom, že skvěle splní svou praktickou funkci, ale budou také estetickým doplňkem celé zahrady. Své využití najdou jako opěrné zdi a podezdívky, okrasné zídky menších terénních nerovností nebo je lze použít i jako zdicí prvek budov v pozemním stavitelství.

 

Díky několika výškám tvárnic – 7, 14 a 21 cm a tloušťce 25 cm můžete snadno vytvořit neuvěřitelně úchvatné a originální vzory, které zaujmou každého. Základní kámen, koncový, obloukový či stříška jsou ošetřeny impregnací AQUASTOP, díky které vám budou sloužit dlouhé roky a při pravidelné běžné údržbě zůstanou krásné po dlouhá léta. Výrobky s aplikovanou hloubkovou impregnací AQUASTOP vykazují velmi malou přilnavost, takže se na nich příliš nedaří nečistotám, nanášeným při běžném používání. 

Konstrukční a designový prvek oživí vaši zahradu

Betonová palisáda MURÁNO Ať už jde o vytyčení hranic území, cest a chodníků nebo o budování nízkých terasových stupňů a schodišťových stupňů, palisáda MURÁNO je perfektní volbou pro ty, kteří chtějí mít něco výjimečného a kvalitního.

Betonovou palisádu můžete kombinovat s dalšími prvky. Vedle plotové nebo okrasné tvárnice se štípaným povrchem dokáže sladit celou zahradu a vytvořit tak místo plné dokonalé harmonie. Její elegantní vzhled napomáhá také univerzálnějšímu využití – jako vyvýšený obrubníkový doplněk k dlažbám s reliéfním nebo strukturovaným povrchem.

 

 

 

Schodišťový blok MURÁNO

Betonové schody Máte na zahradě nerovný terén? Vyřešte převýšení svahu pomocí schodišťových bloků MURÁNO, které připomínají štípaný kámen v přírodě. Tyto betonové schody můžete použít ve veřejných i soukromých plochách, jako jsou zahrady a parky – hlavně pro ztvárnění prostředí. Díky kvalitním vlastnostem systému MURÁNO si můžete být jistí, že schodiště bude sloužit vaší rodině až do následujících generací, zatímco dodá vašemu exteriéru šmrnc.

 

 

 

 

Jaká betonová dlažba se k systému MURÁNO nejlépe hodí?

Venkovní betonová dlažba CARCASSONNE Zkombinujte tvárnice, palisády či betonové schody MURÁNO s dlažbou CARCASSONE a dotáhněte tak váš exteriér k dokonalosti. Jemně nepravidelný strukturovaný povrch  připomíná plochy lámaného kamene. Kromě tří odstínů colormixů je v nabídce i pět dalších odstínů dlažby, takže si snadno vyberete. Pomocí čtyř velikostí dlaždic vytvoříte jedinečnou plochu opravdu kdekoliv. A navíc tak můžete kombinovat několik stylů pokládka a vytvořit tak hotové umělecké dílo přesně podle svých představ. 

 

Dlažba CARCASSONE je skvělou volbou pro zpevněné plochy, jako jsou chodníky, terasy, okolí rodinných domů, pěší stezky, chodníky v zahradách apod. Lze ji také použít na místa s nízkým dopravním zatížením, např. nájezdy do garáží (občasný pojezd vozidel do 3,5 t).

 

 

TIP: Doporučujeme dodržovat zásady pokládky, aby si dlažba zachovala dlouhou životnost:

 • Štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm
 • Ložná vrstva kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 30–40 mm
 • Dlažba