České chaty snů: Proměna chaty ze 70. let v Rohozné

18. 4. 2023

Ve čtvrtém díle pořadu České chaty snů architekti zamířili do kopců Pardubického kraje, kde se ukrývá tajemná chatka bez přístupové cesty. Původně byla chata v obci Rohozná postavená trampy v 70. letech společně s okolními chatkami. Postupem let se komunita rozpadla a chatku si tak mohli pořídit nynější majitelé, kteří ji chtěli přizpůsobit k delším pobytům, aby mohli trávit více času uprostřed přírody, odpočívat a případně i pracovat na dálku.

Cílem proměny této chatky bylo především vytvořit víc prostoru. Architekti tak zlepšili celkovou dispozici chaty a přizpůsobili ji komfortu celé rodiny. Na úpravu velké terasy využili dlažbu DITON – TRAVERTIN ELEGANCE v krémové barvě.

TRAVERTIN ELEGANCE: Dlažba s honosným vzhledem nejen pro novou terasu

České chaty snů: Chata Rohozná - TRAVERTIN ELEGANCE | DITON

Pro novou terasu chaty v Rohozné byla využita dlažba TRAVERTIN ELEGANCE, která dokonale imituje kámen travertin i s jeho charakteristickou pórovitou strukturou. Na první pohled působí velice vznešeně, stejně jako římské Koloseum, které je z převážné části vystavěné právě z travertinu. Betonová dlažba má drobně zvrásněný povrch s naznačením jemné pórovité struktury a je skvělou volbou pro pochozí plochy – odpočinkové plochy, terasy, bazénové terasy a chodníky. Není určena pro velkou zátěž.

Použitá byla krémová barva dlažby ve formátu 60 x 40 cm s tloušťkou 4 cm, ale vybrat si můžete také tmavší pískovcový odstín a menší velikost dlažby – 40 x 40 cm. Kombinací těchto dvou formátů získáte spoustu možností skladu.

Výhody dlažby TRAVERTIN

 • Mrazuvzdornost a odolnost proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek
 • Odolnost vůči obrusu
 • Odolnost proti smyku/skluzu
 • Dlouhodobá životnost
 • Snadná a rychlá pokládka, která nevyžaduje speciální technologie
 • Jednoduchá opravitelnost poškozené dlažebné plochy
České chaty snů: Chata Rohozná - TRAVERTIN ELEGANCE | DITON

TIP: Správné složení konstrukčních vrstev:

A – Pochozí komunikace: Pokládka na plastové terče

 1. Štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm
 2. ŽB deska
 3. Plastový terč
 4. Dlažba

B – Chodníky

 1. Štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm
 2. Ložná vrstva – kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 40 mm
 3. Dlažba

Podívejte se na video z proměny chatky v kopcích Rohozné

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 21. 4. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou.