Pracovní oděvy a pomůcky: bezpečnost a pohodlí na prvním místě

21. 9. 2023

Pracovní pomůckyV DITONu víme, že každý zaměstnanec potřebuje pracovat za bezpečných a pohodlných podmínek a to nejen ve výrobě. V tomto článku se dozvíte více o tom, jak přistupujeme k výbavě našich zaměstnanců.

Jelikož máme své výrobní haly, samozřejmostí jsou bezpečnostní pomůcky (neboli OOPP, osobní ochranné pracovní prostředky) pro zaměstnance. Ty jsou klíčové pro zajištění ochrany, ale i komfortu při práci. Kromě ochranných pomůcek, jako jsou rukavice a ochranné brýle aj.  u nás pracovníkům zajišťujeme montérky a speciální obuv

Staráme se také o jejich údržbu, pravidelné čištění a případné opravy či výměny. To znamená, že naši zaměstnanci nemusí mít starosti s tím, zda jsou jejich pracovní oděvy vyprané a v perfektním stavu, což považujeme za příjemný benefit.

Pracovní oděvy na míru

Naši zaměstnanci pracují v oděvech od firmy, s níž spolupracujeme již tři roky. Každý nový zaměstnanec uvede své míry (obvod pasu, hrudníku), na základě kterých objednáváme přesné velikosti pracovních oděvů. 

Novému zaměstnanci objednáváme tři sady OOPP, tzn. tři blůzy, troje kalhoty a pět triček. Aby měl každý týden čisté montérky, postupně mění všechny tři sady, a pravidelně je tak odevzdává na praní. 

Výhody pronájmu pracovních oděvů

MontérkyDůležité je, že všechny oděvy jsou zapůjčeny, takže nepatří zaměstnanci ani nejsou majetkem firmy DITON. Jednou z klíčových výhod zapůjčení pracovních oděvů je to, že se o ně dodavatel řádně stará. Pravidelně pere, vyměňuje poškozené kusy a provádí opravy. Každý zaměstnanec má k dispozici skříňku, do které se mu každý týden vracejí čisté oděvy z prádelny.

Reklamace oděvů

Občas vznikne situace, kdy se pracovní oděvy ztratí nebo poškodí. V takovém případě zaměstnanci kontaktují personální oddělení, které s dodavatelem komunikuje a řeší veškeré dotazy, podněty, stížnosti, žádosti o výměnu apod.

V DITONu je prioritou bezpečí našich zaměstnanců, a zároveň chceme, aby se cítili pohodlně při své práci. Poskytování a péče o pracovní oděvy je pro nás samozřejmostí.