Deutsch Slovensky
Menu

Technologie EKOAKTIV

Technologie EKOAKTIV: Samočisticí dlažba!

Společnost DITON s.r.o. vyrábí dlažbu, která dovede čistit sama sebe i své okolí. Hloubková úprava EKOAKTIV používá principu fotokatalýzy, kdy se působením světla vytvoří aktivní povrchová vrstva, která odpuzuje a rozkládá částice nečistot. Je to možné díky speciální přísadě založené na bázi oxidu titaničitého (TiO2). Oxid titaničitý má výjimečnou vlastnost absorbovat energii a vyznačuje se obzvláště vysokou fotokatalytickou aktivitou. Společnost DITON je prvním českým výrobcem dlažeb s touto unikátní technologií.


 

Samočistící efekt

Hloubková impregnace, jež je obsažena v celé nášlapné vrstvě dlažby, naruší pomocí slunečního záření částice nečistot, jako jsou například saze, výfukové plyny, mechy či řasy. První déšť pak nečistoty jednoduše smyje.

 

Předpoklady pro samočištění fotokatalýzou

  • působení UV záření (slunce nebo umělé světlo)
  • fotoaktivní TiO2 ve vrchní vrstvě
  • přítomnost vody (déšť nebo sprcha)
  • přítomnost O2 (oxidační prostředek)

Pro tento efekt stačí normální denní světlo, přímé sluneční záření není bezpodmínečně nutné. Použitý oxid titaničitý je zdravotně nezávadný a je s povrchovou plochou pevně svázán. Při fotokatalýze vznikající produkty během rozkladu jsou neškodné a lehce vodou rozpustitelné. Jsou odstraněny dešťovou vodou stejně jako jiné usazeniny.

 

Úpravu EKOAKTIV dodáváme na naši dlažbu pouze na vyžádání a s příplatkem 120 Kč bez DPH (145 Kč s DPH) za 1 m2.

 

Povrch dlažby s technologií EKOAKTIV