České chaty snů: Rekonstrukce zděné chaty nedaleko řeky Berounky

3. 5. 2023

V nejnovějším díle pořadu České chaty snů se hlavní aktéři vydali do kouzelného středočeského kraje, kde vám představí neuvěřitelnou zděnou chatu v obci Zbečno. Tato chata z 50. let se nachází na lesní mýtině s úchvatnými výhledy na údolí řeky Berounky a okolní lesy, což vytváří dokonalou atmosféru pro klidný odpočinek od městského ruchu. 

Při úpravě exteriéru si architekti dali záležet na precizním zpracování. Pro naprostý komfort při odpočinku v přírodě vytvořili příjemné moderní posezení společně s dlažbou MODERN a OPĚRNÝMI STĚNAMI L. Útulné prostředí doplnili vyvýšenými květináči LEA, které svou barvou k použitým produktům DITON perfektně ladí.

Kreativní řešení pro stabilizaci svahu

Architekti si při výstavbě posezení poradili s náročným terénem pomocí inovativní technologie OPĚRNÝCH STĚN L. Ty jsou velice účelné – nejenže stabilizují svahy, ale také umožňují vytvoření úžasných terasovitých ploch a parkovacích míst.

Jedinečnou vlastností těchto opěrných stěn je přírodní odstín betonu, který splyne s okolní přírodou a vytvoří tak harmonický celek. A co je nejlepší? Skvěle ladí s výrobky z našeho programu MODERN.

betonová dlažba

Dlažba MODERN: Jednoduchost a nadčasovost pro dokonalé venkovní posezení

Architekti si pro rekonstrukci venkovního posezení vybrali betonový konstrukční prvek, který nejenže ukazuje na moderní design, ale také zajišťuje jednoduchost a nadčasovost. Dlažba MODERN je inspirovaná nejnovějšími trendy v architektuře a její nádherné pohledové plochy hladkého litého betonu utváří dokonalý a celistvý dojem.

V nabídce najdete barvu přírodního betonu a bílého betonu s jemně přiznanými konstrukčními detaily, které dodávají dlažbě správný charakter. Její využití je ideální pro pochozí plochy, které nejsou příliš zatěžovány.

TIP: Doporučujeme dodržovat správný postup pokládky pro pochozí plochy, aby vám dlažba vydržela co nejdéle:

  • Štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm
  • Ložná vrstva kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 30 – 40 mm
  • Dlažba

Květináče LEA výborně dokreslily vizi exteriéru chaty

Působivé květináče LEA barevně sladily venkovní prostor. Svým tvarem připomínají běžné truhlíky, avšak disponují vysokou pevností a odolností vůči povětrnostním vlivům. Mají tak velice dlouhou životnost. Navíc, díky jejich jednoduchému designu a přirozené betonové barvě v nich květiny krásně vyniknou. 

K chatě byly využity květináče o rozměrech 80 × 40 × 40 cm, v naší nabídce však naleznete také menší čtvercové květináče o rozměrech 40 × 40 x 40 cm, se kterými bude vaše zahrada jen vzkvétat.

Betonové květináče

Podívejte se na video z proměny zděné chaty nedaleko řeky Berounky

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 5. 5. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou chaty v Morávce.