Jak a proč využít tvarovky VISO LATTE a MARMO od DITONu?

22. 4. 2024

Pokud hledáte spolehlivé a esteticky přitažlivé řešení pro vaše stavební projekty, například pro základy, plot nebo zídku, tvarovky VISO ve variantách LATTE a MARMO jsou ideální volbou. Tyto moderní tvarovky nabízejí vynikající vlastnosti a široké možnosti využití, díky čemuž jsou populární.

Vlastnosti tvarovek VISO – LATTE a MARMO

Tyto tvarovky se vyrábí vibrolisováním, tzn. kombinováním účinku vibrace a tlaku. Povrch tvarovek LATTE a MARMO má jednu vrstvu a je probarvený. Mají dlouhodobou životnost, estetický melírovaný vzhled. Další barevné varianty jsou: červená, černá, cihlová, písková a přírodní.

Jistě oceníte jejich mnohostranné využití, minimální údržbu a při výstavbě nemusíte využívat těžkou mechanizaci.

S výraznými fazetami na horních hranách mohou tvarovky LATTE a MARMO dokonale doplnit jakýkoliv exteriér. Díky vysoké pevnosti a mrazuvzdornosti jsou tvarovky vhodné pro okrasné a opěrné zídky i jako zdicí prvek pro běžnou výstavbu. Nabízejí výjimečnou odolnost i proti požárům.

 

Tvarovky Diton Viso

Specifikace tvarovek VISO

  • Sloupky a rozměry: Tvarovky pro sloupky mají rozměry 40/30 a vyčnívají z roviny zdiva. Zídka z průběžných a koncových tvarovek má tloušťku 20 cm.
  • Stříšky: Na sloupky se umisťuje stříška průběžná 40, zatímco na plotové pole se používá stříška průběžná 30. Pro verzi LATTE nebo MARMO je vhodná stříška Universal 30, která je dostupná v barvách odpovídajících těmto tvarovkám.
  • Konstrukční flexibilita: Tvarovky jsou duté a dobře se „proarmují“ svislou výztuží, což umožňuje snadnou adaptaci na různé stavební potřeby.

Použití tvarovek VISO

Tvarovky VISO využijete pro mnoho různých stavebních aplikací:

  • drobné zahradní stavby,
  • podezdívky,
  • okrasné a opěrné zídky,
  • zdicí prvek budov,
  • nosné příčky
  • nebo schodišťové stupně.

Tento typ tvarovek zkrátka poskytuje flexibilitu ve výběru a použití. Kombinovat je můžete i s dlažbami stejného odstínu, abyste dosáhli jednotného vzhledu.

Pro základové konstrukce plotů systému VISO se využívá ztracené bednění. Jedná se o duté tvarovky, které se vkládají do výkopu. Vytvářejí tak základové pasy. Dutiny se vyplňují betonem. Po vložení armovacích tyčí do ztraceného bednění vzniká po vytvrzení betonu pevné spojení mezi základovou konstrukcí a plotovými tvárnicemi.

Závěrem

Tvarovky VISO v provedení LATTE a MARMO nabízejí krásný melírový vzhled, vysokou odolnost, ale také jednoduchou a rychlou výstavbu. Se širokým spektrem použití a dlouhodobou životností jsou tyto tvarovky skvělou volbou pro každého, kdo hledá kvalitu a styl.