České chaty snů: Úchvatné proměny chat a chalup s DITONem

18. 9. 2023

Během letošního roku jsme měli jedinečnou možnost stát se partnerem projektu, při kterém jsme díky pestrému sortimentu pomohli lidem ukázat, jak se vymanit ze stereotypů a vdechnout tak chatám a chalupám svěží design. Docu-reality show České chaty snů navazovala na pořad Jak se staví sen a zároveň byla inspirována pořadem Norské domy snů. Seriál tak kombinuje úchvatné chaty a chalupy s jedinečnými záběry z krásných míst ukrytých v srdci přírody České republiky. 

V každém díle jste mohli vidět produkty DITON v akci. Jejich všestranné využití vám může pomoci zvelebit váš druhý domov. Ukázali jsme spoustu nápadů na vylepšení exteriéru.

Proměna chaty v Mokrovratech

Architekti se při rekonstrukci fascinující chaty z 50. let u lesa v Mokrovratech nedaleko Dobříše snažili zachovat modernistický vzhled. Pro úpravu terasy a příchodového chodníku využili naši velkoformátovou dlažbu MONACO v jemné bílé barvě s decentním reliéfem, která se pyšní svým majestátním dojmem.

Dlažba MONACO není jen jedinečná na pohled, ale nabízí také vysokou pevnost a odolnost proti obrusu, skluzu a působení vody. Nabízí několik barevných variant a také různé velikosti, díky čemuž můžete vytvořit skutečně originální a moderní vzhled. Přesazená vazba a několik způsobů kladení umožňují vytvořit jedinečné umělecké dílo – dokonce i s jedinou velikostí dlaždice. S dlažbou MONACO se meze fantazie nekladou.


České chaty snů: Proměna roubenky Labská | DITON

Rekonstrukce roubenky Labská

Při rekonstrukci tohoto skvostu z první poloviny 20. století se architektům podařilo udržet tradiční kouzlo chalupy a vytvořit tak ještě příjemnější atmosféru. Pro úpravu exteriéru použili řadu výrobků od DITON – zdicí cihlu HISTORY, blok NATUR PATINA pro schodiště a velký ŽLAB.

Pro rekonstrukci venkovního posezení u chalupy architekti využili betonový konstrukční prvek, který evokuje pocit, jako byste byli obklopeni skutečnými cihlami zdící cihlu HISTORY, která dokonale spojuje minulost s budoucností, což dodává této roubence ještě větší šarm a kouzlo. 

Pro odtok povrchové vody byl okolo posezení použitý ŽLAB VELKÝ I., který díky hloubce 78 mm zabraňuje vymílání příkopů. Jako schodiště v nerovném terénu byla použita kvalitní imitace starých pražců. BLOK NATUR PATINA s hrubším reliéfní povrchem v rustikálním stylu vypadá jako klenot pravého řemeslného umění.


České chaty snů - Chata Březová | DITON

Minimalistická proměna trampské chaty v Březové

Během této rekonstrukce se architekti drželi minimalistického designu a respektovali okolní krajinu. Pro renovaci exteriéru použili dlažbu STONE ANTRACIT, obloukové tvárnice MURÁNO GRANIA a sedáky PATRIOT.

Parkovací stání u chatky bylo vyřešeno pomocí nádherné dlažby STONE v imitace štípaného kamene. Ta dodala exteriéru autentickou atmosféru. Z betonových bloků MURÁNO vytvořili architekti úchvatnou zídku kolem studny, která vám vyrazí dech! Z nevzhledné studny se tak stalo skutečné umělecké dílo.


Proměna chaty ze 70. let v Rohozné

Cílem rekonstrukce bylo především vytvořit víc prostoru. Na úpravu velké terasy aktéři pořadu využili dlažbu TRAVERTIN ELEGANCE v krémové barvě, která dokonale imituje kámen travertin i s jeho charakteristickou pórovitou strukturou. Na první pohled působí velice vznešeně, stejně jako římské Koloseum, které je z převážné části vystavěné právě z travertinu.


České chaty snů: Chalupa Nejdek

Rekonstrukce chalupy v Nejdku

Při proměně této chalupy architekti zachovali nezapomenutelný tradiční duch, vyřešili spojení mezi chatou a zahradou a vytvořili tak ještě příjemnější atmosféru pro odpočinek. Pro dokonalý vzhled venkovní terasy byla zvolena velkoformátová dlažba LUGANO v unikátním designu MARMETTA, která se pyšní svým majestátním dojmem. Imitace jemnozrnné žuly, kde v bílé hmotě dominují malá tmavá zrna vás okouzlí hned na první pohled. Pro překonání výškového rozdílu byly použity schodišťové bloky MARMETTA, které dlažbu krásně doplňují.


Proměna zděné chaty ve Zbečnu | DITON

Renovace zděné chaty nedaleko řeky Berounky

Při úpravě exteriéru si architekti dali záležet na precizním zpracování. Pro naprostý komfort při odpočinku v přírodě vytvořili příjemné moderní posezení společně s OPĚRNÝMI STĚNAMI L a dlažbou MODERN, která je inspirovaná nejnovějšími trendy v architektuře a její nádherné pohledové plochy hladkého litého betonu utváří dokonalý a celistvý dojem. Útulné prostředí architekti doplnili vyvýšenými květináči LEA, které svou barvou k použitým produktům DITON perfektně ladí.


České chaty snů: Proměna roubenky v Beskydech | DITON

Proměna tradiční roubenky na Morávce

Při rekonstrukci architekti zachovali atmosféru roubenky s nádechem skanzenu. Na úpravu exteriéru stodoly využili ZDICÍ CIHLU HISTORY I v červené barvě, která původní stodolu spojila v harmonický celek. Uměle ostařený povrch dodal na autenticitě. Nejen, že je ZDICÍ CIHLA HISTORY velice hezká na pohled, ale je také praktická – nabízí vysokou pevnost, mrazuvzdornost a odolnost proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek, odolnost vůči obrusu a odolnost proti smyku/skluzu.


České chaty snů: Rekonstrukce dřevěné chatky v brdských lesích

Pořad zakončila rekonstrukce dřevěné chatky v brdských lesích

Jedinečnost exteriéru chatky v brdských lesích zajistila dlažba EXCELENT, která svým vzhledem již na první pohled připomíná povrch opracované jemnozrnné žuly. Architekti vybrali plošnou dlažbu v černé barvě, která je ošetřena speciální povrchovou úpravou BOSS 5 pro snadné čištění a perfektní odolnost proti oděru. Pevnost a stabilitu dlažby zajistili použitím PARKOVÝCH OBRUBNÍKŮ v barvě NERO.


Podívejte se na video a připomeňte si všechny proměny.