České chaty snů: Proměna chalupy v Nejdku

26. 4. 2023

Tentokrát jsme se s pořadem České chaty snů vydali do Krušnohoří, kde hlavní aktérské trio dokonale spojilo minulost se současností. Velká chalupa ukrytá v samém srdci ryzí přírody v Nejdku byla postavená v 70. letech na starém kamenném podsklepení a až doteď zůstala v původním stavu. Na chalupu si rodina jezdí odpočinout během celého roku a překážky v dispozičním řešení interiéru i exteriéru jim architekti pomohli vyřešit prvotřídně.

Při proměně této skryté chalupy architekti zachovali nezapomenutelný tradiční duch, vyřešili spojení mezi chatou a zahradou a vytvořili tak ještě příjemnější atmosféru pro odpočinek. Na úpravu exteriéru využili unikátní design MARMETTA – PLOŠNOU DLAŽBU LUGANO a SCHODIŠŤOVÝ BLOK – MARMETTA.

Dlažba LUGANO

Betonová dlažba LUGANO a schodišťové bloky perfektně imitují jemnozrnnou žulu

Pro dokonalý vzhled venkovní terasy byla zvolena velkoformátová dlažba LUGANO v unikátním designu MARMETTA, která se pyšní svým majestátním dojmem. Imitace jemnozrnné žuly, kde v bílé hmotě dominují malá tmavá zrna vám okouzlí hned na první pohled. Tato stylová dlažba nabízí vysokou pevnost a odolnost proti obrusu, skluzu a působení vody. Oceníte také mrazuvzdornost a hranu nášlapné plochy opatřenou fazetou. Dlažba LUGANO nabízí nejen několik barevných variant, ale také dvě různé velikosti, díky čemuž můžete vytvořit skutečně originální a moderní vzhled.

TIP: Pro dlouhou životnost doporučujeme dodržovat základy pokládky velkoformátové dlažby na terasu:

  1. Podklad – štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm
  2. Ložná vrstva – kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 40 mm
  3. Dlažba LUGANO
Schodišťové bloky - MARMETTA

Schodišťové bloky MARMETTA

Pro překonání výškového rozdílu byly použity schodišťové bloky MARMETTA, které dlažbu krásně doplňují. Ty rovněž disponují vysokou pevností, mrazuvzdorností a odolností proti působení vody a chemickým rozmrazovacích látek.

Podívejte se na video z proměny chodníku a terasy

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 28. 4. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou.