České chaty snů: Minimalistická proměna trampské chaty

11. 4. 2023

Tentokrát se architekti pořadu České chaty snů vydali do malebné Březové, kde uprostřed lesů čekala malá trampská chatka. Toto kouzelné místo je oázou klidu, kde rodina tráví své víkendy plné ticha a klidu bez starostí každodenního života.


Při této proměně architekti zachovali minimalistický vzhled a okolní přírodu. Na úpravu exteriéru využili hned několik výrobků DITON – dlažbu STONE ANTRACIT, obloukové tvárnice MURÁNO GRANIA a sedáky PATRIOT.

Imitace štípaného kamene proměnila parkovací stání v přírodní krásu

Dlažba STONE | DITON

Parkovací stání u chatky bylo vyřešeno pomocí nádherné dlažby STONE v dekoru antracit s nepravidelným vzorováním dlažebních kamenů. Poskládáním vznikne zajímavá imitace povrchu dlážděného štípaného kamene, která dodává parkovacímu stání přirozenou a autentickou atmosféru. Navíc, navzdory zdánlivě složité struktuře se tato dlažba snadno a rychle pokládá, což vám ušetří čas i úsilí.

TIP: Pro delší životnost, doporučujeme dodržovat skladbu podloží:

  1. Štěrkodrť 0–63 mm
  2. Mechanicky zpevněné kamenivo 4–32 mm
  3. Ložná vrstva 4–8 mm
  4. Dlažba

Tvárnice MURÁNO oživí exteriér

Z betonových bloků MURÁNO vytvořili architekti úchvatnou zídku kolem studny, která vám vyrazí dech! Z nevzhledné studny se tak stalo skutečné umělecké dílo. Unikátní skladebný systém dvou výšek – 7 cm a 14 cm s oboustranně štípaným kamenem má mnohostranné využití. Umožní vám vytvářet zajímavé zahradní stavby, ploty a zídky, budovat zářezy v terénu, zpevňovat svahy a realizovat zákoutí a posezení, tvořit obezdívky zahradních kuchyní a mnoho dalšího.
TIP: K zajištění delší životnosti, dosažení vyšších užitných vlastností, zvýraznění barevnosti a lepší údržby doporučujeme ošetřit betonové prvky ochranným (impregnačním/hydrofobizačním) nátěrem.

Betonové bloky MURÁNO | DITON

Celkový exteriér chatky v Březové byl doplněný sedáky PATRIOT, které nabízí vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Takže má dlouhodobou až neomezenou životnost.

Podívejte se na video z proměny minimalistické chatky v Březové

Nezapomeňte koukat také na další díl pořadu České chaty snů v pátek 14. 4. 2023 ve 22 hod. na Primě, kde se můžete inspirovat další skvělou proměnou.