Pohádkový ráj na zahradě: Objevte kouzlo systému LUMINA

28. 8. 2023

Zahrada je místem, kde se setkává krása přírody a lidská tvůrčí síla. Moderní zahradní architektura získává stále více na významu a výběr vhodných materiálů pro zahradní úpravy se stává klíčovým faktorem pro dosažení esteticky i funkčně působivého výsledku. Jedním z inovativních systémů, které přináší nejen krásu, ale také praktičnost, je systém LUMINA se kterým vaše zahrada získá nový rozměr, když se za soumraku promění v pohádkový svět plný jemně zářících stezek a schodů

Jemná fotoluminiscenční zrna 

Když se spojí rustikální elegance povrchu s kamenivem lehce vystupujícím na povrch s moderní technologií, vzniká něco úžasného – povrch LUMINA. Jemná fotoluminiscenční zrna po setmění vyzařují světlo. Dodávají tak zahradě kouzelnou atmosféru a navíc díky nim budete i ve tmě vědět, kudy chodník, schodiště či betonový obrubník vedou.

 

Pouhá desetiminutová absorpce denního světla postačuje k vyzařování žlutozeleného světla z povrchu při setmění a v noci, a to po dobu osmi až deseti hodin. 

Plošná dlažba: Netradiční krása a odolnost

Plošná dlažbaDlažba je základním prvkem, který výrazně ovlivňuje celkový vzhled zahrady. Systém LUMINA nabízí plošnou dlažbu vymývanou v několika velikostech. Dlažba je perfektně odolná vůču povětrnostním vlivům, mrazuvzorná a má protiskluzový povrch. Vydrží řadu let. Její pokládka je snadná, rychlá a nevyžaduje žádné speciální technologie. Navíc je možné ji v případě poškození snadno opravit.

 

Vybírat můžete povrchy LAVA a ARKTIK. Plošnou dlažbu je vhodné použít pro chodníky, okapové chodníčky, terasy, pěší zóny, okolí bazénů, cyklistické stezky, nádvoří apod.

 

TIP: Pro ukončení dlážděných ploch doporučujeme použít zahradní obrubník LUMINA.

 

Betonový obrubník: Precizní ohraničení částí zahrady

Betonový obrubníkObrubníky nejen zvýrazňují jednotlivé části zahrady, ale také slouží k elegantnímu oddělení různých ploch. Obrubníky LUMINA nejen, že plní svou funkci, ale také přinášejí do zahrady netradiční atmosféru. Stejně jako u plošné dlažby jsou i betonové obrubníky obohaceny o jemná fotoluminiscenční zrna, která večer začnou vyzařovat světlo, díky němuž můžete vytvořit okouzlující osvětlení zahradních stezek či okrajů.

 

V nabídce naleznete taktéž dva barevné odstíny LAVA a ARKTIK, které disponují obdobnými vlastnostmi jako betonová dlažba. Jsou mrazuvzdorné, odolné vůči skluzu, dokonale odolné a mají dlouhou životnost. 

 

 

Schody: Bezpečný prvek pro překonání výškových rozdílů

Betonové schodyV případě terasovitých nebo svažitých zahrad jsou schody nezbytným prvkem pro pohodlný přístup mezi různými výškovými úrovněmi. Schodišťové bloky LUMINA zanechají nezapomenutelný dojem. 

 

Během dne mohou betonové schody vypadat jako klasický kamenný prvek, který elegantně doplňuje celkový vzhled zahrady. Nicméně jakmile se setmí, fotoluminiscenční zrna začnou svítit, čímž vytvářejí dechberoucí atmosféru a zároveň poskytují praktické osvětlení pro bezpečný pohyb po schodech. Kromě toho, že venkovní betonové schody LUMINA zajišťují bezpečnost a estetiku, jsou také odolné vůči povětrnostním vlivům a opotřebení. Díky kvalitním materiálům a moderním technologiím si můžete být jisti, že vaše venkovní schody budou vypadat skvěle a plnit svou funkci dlouhé roky.

 

Magická krása nášlapů LUMINA ve vaší zahradě

Betonové nášlapyPomocí betonových nášlapů LUMINA můžete budovat různě tvarované chodníčky a zahradní cestičky, které se budou nádherně vinout zahradou nebo cestou k domu. Čtyři velikosti základního tvaru ve dvou barvách budou skvěle ladit s ostatními prvky systému LUMINA. Jejich odolnost a mrazuvzdornost v kombinaci s fotoluminiscenčními zrny vykouzlí unikátní atmosféru vaší zahrady.

 

 

 

 

 

Jak vytvořit magickou zahradní atmosféru?

  • Systém LUMINA přináší moderní řešení pro proměnu zahrady na světelný pohádkový ráj.
  • Jemná fotoluminiscenční zrna integrovaná v dlažbě, schodech, nášlapech a obrubnících LUMINA začínají svítit po setmění.
  • Pouhých 10 minut vystavení dennímu světlu umožňuje tomuto povrchu vyzařovat světlo až 10 hodin.
  • Systém LUMINA zajistí nejen kouzelný vzhled zahrady, ale také bezpečí.

Osvěžte svou zahradu s betonovými produkty systému LUMINA

Inovativní řada LUMINA promění vaši zahradu v kouzelný prostor nejen během dne, ale také v noci. Ať už si přejete zvýraznit cesty, vytvořit útulné zahradní osvětlení nebo prostě dodat své zahradě něco zcela nového, systém LUMINA má všechno, co k tomu potřebujete.