Jak nám šla inventarizace a jak se DITON adaptuje na konsolidační balíček

22. 2. 2024

Inventarizace a konsolidační balíčekV zimním období si dáváme trochu pauzu od výroby – věnujeme se údržbě našich zařízení, a také jsme měli na programu důležitou úlohu: inventarizaci. Inventarizace nám každý rok umožňuje důkladnou revizi našeho majetku a závazků. Tento proces je důležitý nejen proto, že to vyžaduje zákon, ale také nám to pomáhá ujistit se, že všechno, co děláme správně – od skladování zásob až po evidenci zásob a majetku.

Letos jsme ve spolupráci s kolegy z IT a týmem obchodu a logistiky provedli několik systémových vylepšení, která nám pomohou proces inventarizace urychlit a zpřesnit. Věříme, že díky těmto změnám a inovacím jde inventura „jako po másle“ a potvrdí správnost a efektivitu našich postupů.

Konsolidační balíček a jeho dopady

V poslední době se často diskutuje na téma nedávno schváleného konsolidačního balíčku vlády, který vstoupil v platnost (či většina bod) 1. ledna 2024. Konsolidační balíček přináší změny, které se dotknou nejen firmy DITON, ale i všech zaměstnanců. Mezi nejdůležitější změny patří:

– Zvýšení daně z příjmů právnických osob z 19 % na 21 %
– Zvýšení daně z nemovitosti zhruba 1,8x
– Nemocenské pojištění zaměstnanců 0,6 % z hrubé mzdy
– Omezení daňové slevy na manželku/manžela
– Konec daňové slevy na studenta
– Zrušení tzv. školkovného
– Změny u dohod o provedení práce a pojistném
– Snížení příspěvku na stavební spoření
– Limit na daňové zvýhodnění u benefitů
– Změny v DPH (nově dvě sazby 12 % a 21 %)

Tyto legislativní změny mohou znít komplikovaně, ale důležité je, že jako společnost jsme na ně připraveni. Úpravy vyžadují důkladnou přípravu a adaptaci našich interních procesů. Naše finanční a právní týmy pracují na tom, abychom se přizpůsobili novým pravidlům a minimalizovali jejich dopad na naši činnost a především na naše zaměstnance.

Přechod společně zvládneme 

Chceme, aby každý v naší společnosti rozuměl, co tyto změny znamenají a jak se na ně připravujeme. Je to součást našeho závazku být transparentní a podporovat naše zaměstnance v každé situaci

Cílem konsolidačního balíčku je dostat do státní pokladny více peněz. Nejde o žádné zásadní změny, které by nás měly „připravit“ o velké množství finančních prostředků, přesto se nás tyto změny dotknou.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo obavy týkající se inventarizace nebo konsolidačního balíčku, neváhejte se obrátit na svého nadřízeného nebo na HR oddělení. Jsme tu pro vás, abychom vás informovali a podpořili.

Děkujeme vám za vaši neustálou práci a oddanost. 

Společně všechny výzvy zvládneme.