České chaty snů: Rekonstrukce dřevěné chatky v brdských lesích

16. 5. 2023

První série pořadu české chaty snů je u konce a při jeho poslední proměně se hlavní aktéři vydali do Kytína, kde na ně čekala chatka z 50. let. Tuto chatku v malebném prostředí vlastní početná rodina již po čtyři generace. Hlavním cílem rekonstrukce bylo vytvořit pohodlný obytný prostor, kde se může scházet celá rodina.

Při rozsáhlé rekonstrukci této skryté chatky architekti vytvořili příjemnou atmosféru exteriéru, na jehož úpravu zkombinovali PLOŠNOU DLAŽBU EXCELENT a PARKOVÉ OBRUBNÍKY.

Nadčasová dlažba EXCELENT imituje jemnozrnnou žulu

Jedinečnost exteriéru chatky v brdských lesích zajistila dlažba EXCELENT, která svým vzhledem již na první pohled připomíná povrch opracované jemnozrnné žuly. Architekti vybrali plošnou dlažbu v černé barvě, která je ošetřena speciální povrchovou úpravou BOSS 5 pro snadné čištění a perfektní odolnost proti oděru. Tato moderní dlažba má i další výhody, a to odolnost proti skluzu a působení vody, mrazuvzdornost a dlouholetou životnost. Oceníte také, že jsou všechny dlaždice na hranách opatřeny jemnou fazetou, která snižuje riziko jejich poškození.

Různé barevné varianty a velikost vám umožní vytvořit skutečně originální vzhled. Dlažba EXCELENT je vhodná na méně namáhané zpevněné plochy, jako jsou terasy, okolí rodinných domů, pěší stezky, zahradní chodníčky apod. Dlažební prvky nejsou určeny na pojezd vozidel.

TIP: Pro maximální spokojenost a dlouhou životnost doporučujeme dodržovat správnou skladbu podloží:

  1. Podklad – štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm 
  2. Ložná vrstva – kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 30–40 mm
  3. Dlažba EXCELENT

Elegantní ohraničení pomocí PARKOVÝCH OBRUBNÍKŮ

parkový obrubník

Neexistuje lepší způsob, jak zajistit pevnost a stabilitu dlažby, než pomocí dokonale přizpůsobených obrubníků. Tyto elegantní a praktické PARKOVÉ OBRUBNÍKY jsou nepostradatelným společníkem v každém prostředí, kde není jiná možnost, zajištění dokonalé fixace dlažby. Obrubníky také perfektně vyřeší výškové rozdíly v terénu.

Tmavě zrnité obrubníky v barvě NERO vytváří s dlažbou EXCELENT harmonický celek a stejně tak nabízí skvělou pevnost, mrazuvzdornost a odolnosti proti působení vody a chemických rozmrazovacích.

Vybírat můžete z několika barevných provedení, povrchů a velikostí, abyste obrubníky krásně přizpůsobili exteriéru svého domu či chaty.

Podívejte se na video z proměny chatky v Kytíně