1. místo DSK cup 2022 – turnaj v malé kopané

1. 7. 2022

Okřídlené a úsměvné rčení „Když se daří, tak se daří!“ platí nejen ve všem, na co Ditoňáci sáhnou, ale doslova i do čeho kopnou! Náš obchodní tým přijal výzvu hodnou Ligy Mistrů (ale v našem oboru) a pustil se do utkání v malé kopané s dalšími jedenácti týmy spolupracujících i konkurenčních firem. Turnaj se odehrál 23. června 2022 na hřišti sportovního areálu v Čeperce.

Srdce na dlani, plíce na triku a snaha nedat svou kůži lacino přinesla kýžené ovoce. Nezáleží na fyzické kondici jednotlivce, ale na houževnatosti – i když náš tým vypadal velmi profesionálně, pod dresy se skrývala těla pouhých dvou profesionálních „kopáčů“, ostatní jsou hráči rekreační, ba i někteří jen takřka televizní… Náš brankář, dříve nikdy nechytající, očaroval míč svými pracovními rukavicemi a udivoval hráče i diváky brilantním výkony, často překonávajíce umění Petra Čecha.

Vítězství je o to cennější, že náš tým byl početně velmi malý, neměli jsme dokonce žádné náhradníky či střídající hráče. A tak občas bylo vidět na hřišti místo střídajících hráčů hráče strádající, zatímco nejpočetnější týmy si vesele měnily až devět dalších náhradníků. Ale ani to na naše borce nestačilo.

Na turnaji s obrovskou konkurencí našich „Sedm statečných“ dosáhlo neuvěřitelného výsledku – 1. místa! Prostě se opět ukázalo, že v DITONU máme opravdu chlapy jako z betonu!

Fotografie z celého turnaje jsou k dispozici zde: DSK Cup 2022 – 5.ročník – Disk Google