Deutsch Slovensky
Menu

Proč se vyplatí mít betonové výrobky s technologií AQUASTOP?

17. 1. 2014

Povrchová impregnace je poměrně běžný ochranný prvek betonových výrobků. Co když ale dojde k obroušení ochranné vrstvy? Odpověď nabízí technologie AQUASTOP!

I betonové výrobky čelí zubu času – čím déle je máte, tím více vnějších vlivů se na nich podepíše. Pokud máte nedaleko skalku, či neupravený kus půdy, dlažba bude čelit náporu prachových částic při každém větším poryvu větru.

Impregnace betonových výrobků

Jednou z nevyhnutelných fyzikálních vlastností betonu je nasákovost. Jakmile na libovolný betonový výrobek dopadne jakákoli látka v tekutém stavu, beton ji nasaje. A i když se tato tekutina  časem samovolně vypaří, tak tekuté látky v sobě obvykle obsahují nečistoty, které jsou na kapalinu navázány – a ty už v betonu zůstanou. Kapalina je s sebou vztáhne do betonu.

Prvotní odpovědí na tento problém byla tzv. impregnace betonu – povrchová vrstva se nastříkala speciální látkou, která odpuzovala kapaliny, dešťovou vodu, šťávy z ovoce a další nechtěné tekutiny dopadající na vaši dlažbu. A protože se žádné tekutiny nevsakovaly, do dlažby se dostávalo mnohem méně nečistot a vydržela déle jako nová.

Ovšem zejména u často používané dlažby došlo po několika letech k „ochození” a obroušení této povrchové impregnace, jež beton chránila před nasákavostí a dlažba začala mít tendenci se opět více špinit.

AQUASTOP! = hloubková impregnace

A právě proto společnost DITON přišla s revolučním řešením v podobě hloubkové technologie AQUASTOP!. Všechny své dvouvrstvé výrobky automaticky impregnuje v celé hloubce první vrstvy (takzvané nášlapné vrstvy). Ochrana se dávkuje přímo do míchacího zařízení, ve kterém se beton připravuje. Vrchní, neboli nášlapná vrstva dlažebních kostek vydrží po celou životnost dlažby a impregnace je tedy v dlažbě společnosti obsažena po celou dobu životnosti vašeho chodníku, či terasy. U této impregnace nehrozí její ochození, či obroušení. Technologie AQUASTOP! je v betonové dlažbě od společnosti DITON obsažena již automaticky a není třeba ji speciálně objednávat.

Závěrem

Technologie AQUASTOP hraje důležitou roli při prodlužení trvanlivosti betonových výrobků a snímá z vás většinu starostí ohledně čištění betonu nebo dokonce výměny příliš poškozených prvků. I AQUASTOP je jedním z důvodů. proč můžeme na naše výrobky nabízet bezkonkurenční 20letou záruku – jsme si jisti, že vám skutečně vydrží sloužit po celou jednu generaci.