Menu

Technologie BOSS 5

 Společnost DITON nabízí od letošního roku svým zákazníkům to nejvyšší možnou ochranu betonových dlažeb. Speciální technologie nanášení a vytvrzování laků na povrchu betonových dlažeb nabízí pouze naše společnost. Velmi sofistikované laky se nanáší na povrch betonových dlažeb ve dvou vrstvách, přičemž každá jednotlivá vrstva laku je „vytvrzena“ pomocí UV záření. Takto ošetřené povrchy betonových dlažeb technologií BOSS 5 vám přináší celou řadu výhod a zvýšení užitných vlastností. Technologie BOSS 5 nabízí vynikající ochranu betonových dlažeb proti vlivům vnějšího prostředí a chrání povrch betonové dlažby proti účinkům jejího užívání. Můžete zapomenout na skvrny, které na povrchu betonové dlažby zůstanou poté, co se vám na povrch betonové dlažby vylilo například červené víno, olej nebo spadl kečup, hořčice atd. Máte „noční můry“ ze žvýkaček přilepených na povrchu betonové dlažby? Tak na to můžete klidně zapomenout. Všechny nečistoty jsou z povrchu betonové dlažby opatřené povrchovou ochrannou vrstvou BOSS 5 velmi snadno odstranit, aniž by došlo k estetickému znehodnocení betonové dlažby. Všechny nečistoty z povrchu výrobku velmi snadno setřete, a to buď suchým, nebo vlhkým hadrem, a to během několika vteřin. Nevěříte, pak vám nezbyde nic jiného, než si to sami vyzkoušet a přesvědčit se o obrovském přínosu této jedinečné technologie BOSS 5.

OCHRANOU BOSS 5 DOSAHUJEME NÁSLEDUJÍCÍCH POZITIVNÍCH VLASTNOSTÍ

 • vysoká odolnost proti trvalému znečištění, snadnější čištění
 • vysoká odolnost proti poškrábání
 • zabraňuje vyblednutí barvy
 • vysoká ochrana proti povětrnostním vlivům
 • zaručení odolnosti proti smyku/skluzu dle kyvadlové hodnoty
 • výrazně snížení nasákavosti
 • zabraňuje průniku kapalin a nečistot do betonu
 • póry betonu jsou uzavřeny, kapalina tak nemůže proniknout do betonu a zůstává na povrchu
 • beton nemůže kvést
 • beton je perfektně chráněn proti dalšímu růstu nepříjemných povlaků z řas a mechů
 • dlažby jsou necitlivé vůči námrazové a odmrazovací soli a zůstávají stálobarvené
 • povrchy mají extrémně vysokou odolnost proti otěru a nemusí se obnovovat.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ VÝROBKŮ S POVRCHOVOU ÚPRAVOU BOSS 5

Obecně je údržba a čistění betonových výrobků s povrchovou úpravou BOSS 5 velmi jednouchá. Čištění se provádí se standardními čisticími prostředky, jakou jsou zametací košťata, vysokotlaké čističe případně kartáčové čistící automaty.
Jakékoliv jednoduché znečištění betonových ploch od oleje, vína, kečupu atd. lze snadno odstranit vlhkým hadrem nebo kartáčkem s vodou, kterým tuto nečistotu / skvrnu setřete a povrch zůstane čistý beze skvrn.
Pokud se stane, že není vydlážděný povrch zakrytý folií a je znečištěný jemnými částicemi hlíny, tj. jílovým prachem, odstraníte prach z jílu vysokotlakou vodou (vysokotlakým čističem – VAPKOU). Negativní vliv na barevnost dlažby může mít tlející listí nebo rostlinné šťávy. I toto znečištění lze opět očistit vysokotlakým čističem v kombinaci s běžnými ekologicky odbouratelnými zásaditými saponáty. Běžný růst vegetace ve spárách mezi dlaždicemi odstraníte chemickými prostředky.