ČeštinaDeutsch
Menu

Technologie AQUASTOP PROTECT (DAP)

Společnost DITON s.r.o. jako jediná používá k ošetření betonu látku, kterou sama vyvinula a dlouhodobě zkoušela. Přesvědčili jsme se, že vám nabízíme něco, co funguje!

Od začátku svého působení se intenzivně zabýváme problematikou možných znečištění dlažby, prorůstání mechů, a také vyvinutím povrchu odolnějšího proti přilnutí žvýkaček. Zpočátku jsme šli standardní cestou povrchové impregnace, stejně jako konkurenční výrobci. To je postup, kdy se výrobky po vyrobení povrchově impregnují. Tato impregnace se však po určitém čase obrousí (vlivem počasí, pojezdem či chozením) a dlažební bloky se musí znovu povrchově ošetřit.

Jít náročnější a neprošlapanou cestou se vyplatilo. V roce 2011 jsme odzkoušeli a zavedli revoluční novinku v podobě hloubkové impregnace nášlapných betonů AQUASTOP!

Tento nový postup spočívá v dávkování vytěsňovacího plastifikátoru přímo do míchacího zařízení, ve kterém se nášlapný beton připravuje. Ošetření není tedy pouze povrchové, ale je přímo obsažené v celé nášlapné vrstvě. Pro naše zákazníky to znamená, že povrch výrobků je impregnován od začátku do konce své životnosti. Tím odpadá část starostí s ošetřováním dlažeb. Uvědomujeme si, že výrobky slouží nám a ne my jim. Dlažba DITON vám bude sloužit dlouhé roky a zůstane pěkná bez velké námahy na údržbu.

Výrobky na bázi AQUASTOP PROTECT postupem vykazují velmi malou přilnavost pro nečistoty způsobované běžným používáním (prach, houby, mechy, žvýkačky, přilnutý jemný prach atd.). Díky menší přilnavosti zůstává povrch dlouho neporušený a barvy jsou stejně syté jako v době, kdy si je zákazník vybíral.

.