!-- Google Tag Manager -->

Dlažba s technologií EKOAKTIV čistí své okolí i sama sebe

Zkuste náš lokátor a najděte si nejbližší prodejnu DITON výrobků.

Spočítejte
si vaši cenu

Kalkulačka dlažby Kalkulačka plotů

Betonová dlažba běžně vydrží desítky let i při častém používání, navíc s jen minimální údržbou. Jedním z častých problému jsou však drobné částečky nečistot ve vzduchu, které představují nebezpečí pro čistotu a zářivý vzhled vaší dlažby (saze nebo smog); tento problém je aktuální zejména v některých regionech, například na severní Moravě. Dalším nevítaným návštěvníkem mohou být také drobné řasy nebo mechy, které prorůstají škvíry mezi jednotlivými částmi dlažby.

Řešení jménem EKOAKTIV

Společnost Diton si těchto problémů samozřejmě je vědoma a proto jsme vyvinuli unikátní technologii EKOAKTIV, která využívá principu fotokatalýzy k odstraňování nečistot. Vše je postavené na příměsi s oxidem titaničitým; tento chemický prvek má nadstandardní schopnost absorbovat energii a tím výrazně urychlit proces fotokatalýzy.

Za tuto hloubkovou úpravu jsme navíc získali ocenění v celostátní soutěži "Stavební výrobek roku 2014". Porota nám udělila cenu za nápaditost.  

Ukázka samočistící dlažby

Dlažba Stone Velkoplošná dlažba Pavé Dlažba Parketa


Kompletní sortiment dlažby

Jak funguje fotokatalýza?

Jde o chemický proces přirozeného rozkladu některých látek vycházející z tzv. fotolýzy  za působení slunečního světla a s urychlením pomocí tzv. fotokatalyzátoru; v našem případě jde o zmiňovaný oxid titaničitý. Jakmile začne na tento prvek působit denní světlo (nemusí jít o přímé sluneční záření, úprava EKOAKTIV vám tak bude fungovat i ve stínu), na povrchu betonového výrobku se spustí charakteristická reakce. Z dlažby se začnou vypařovat páry, které začnou intenzivně rozkládat organické i anorganické nečistoty.

Dlažba i její blízké okolí se tak efektivně zbaví bakterií, virů, hub, částic prachu a zatočí také s nevítanými oxidy dusíku, síry nebo s pesticidy. Všechny tyto látky se přemění na stabilní a již zcela neškodné sloučeniny, které spláchne první déšť či voda z tlakové hadice.

Princip fotokatalýzy

Předpoklady pro čištění fotokatalýzou

  • působení UV záření (přírodní nebo umělé, není potřeba přímý sluneční svit)
  • oxid titaničitý (TiO2) v horní vrstvě betonové dlažby
  • voda (déšť, hadice)
  • kyslík jako oxidační prostředek

Oxid titaničitý je pevně navázán na beton a je samozřejmě zdravotně nezávadný.

Společnost DITON má otestovaný princip fotokatalýzy v úpravě EKOAKTIV v nezávislých laboratořích společnosti D-TOX v Hannoveru

Kde lze EKOAKTIV využít a kolik to stojí?

Dlažba s touto technologií je nejlepší pro velká prostranství (veřejná i soukromá) kvůli maximalizaci samočistícího efektu. Výhodou je, že tuto technologii si můžete objednat k jakémukoli druhu betonové dlažby z našeho sortimentu. EKOAKTIV přidáváme k dlažbě za 120 Kč bez DPH (formou příplatku k běžné ceně dlažby).

Více informací

Zaujala vás schopnost dlažby čistit sebe i okolní prostředí? Můžete si ji rovnou objednat zde pomocí našeho formuláře a nebo kontaktovat hlavního technologa firmy Diton pana Vlčka pro další informace (tel. 736 625 683, vlcek@diton.cz).

Máte dotaz nebo zájem o některý z našich produktů? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odpověď vám bude zaslána do 2 pracovních dnů.

Máte raději tištěný katalog?
Napište si o něj, pošleme Vám jej ZDARMA.